Transparantie over tarieven voorkomt misverstanden

De tarieven die de ziekenhuizen en mortuariumbeheerders berekenen voor koeling en verblijf van overledenen zijn niet altijd gemakkelijk te vinden. Het vergt soms veel zoekwerk en in enkele gevallen ontbreken ze op websites van ziekenhuizen en mortuariumbeheerders. Dit kan leiden tot onbegrip bij nabestaanden, die conform wettelijk voorschrift deze kosten betalen.

De VMG doet dan ook opnieuw een dringend beroep op alle ziekenhuizen en mortuaria om te controleren of de regels van het mortuarium en de tarieven die daarbij horen goed zichtbaar zijn op de website of met voor de hand liggende zoekwoorden gemakkelijk te vinden zijn.

De gedragsregels van de VMG stellen als voorwaarde voor het koelen van de overledene dat de hieraan verbonden kosten staan beschreven in de patiƫnten informatie die de zorginstelling aan de nabestaanden ter hand stelt. Vindbaarheid van de informatie op de website bewerkstelligt de beoogde transparantie.

Back To Top